Kup bilety


 

Jazzlights: Malowanie Dźwiękiem

Jazzlights to trójmiejska formacja jazzowa malująca dźwiękiem, w skład której wchodzą:

Wojciech Bergiel - saksofon tenorowy, kompozycje
Adam Żuchowski - kontrabas
Dominik Kisiel- fortepian
Adam Golicki - perkusja

To stwarzanie i eksplorowanie muzycznej przestrzeni, nadanie jej malowniczej i kolorowej formy po to by nawiązywać dialog - to podróż ku indywidualnej prawdzie i próba połączenia się z nią . Podróż ta, za każdym razem inna, jest czasami pełna refleksji i zadumy, innym razem radosna i pełna wrażeń.

Muzyka niesie ze sobą niesamowity potencjał doświadczania, umożliwiający łączenie się z własnymi emocjami. Za jej pomocą można budować relacje, przekazywać wartości, poruszać i skłaniać do refleksji.
Naszą wizją jest stwarzanie wspierającej przestrzeni do takiego właśnie odczuwania i czynnego uczestnictwa w muzycznym procesie.
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnej muzycznej podróży.

BILETY:
>>> przedsprzedaż 25 zł
>>> w dniu koncertu 30 zł
online: http://teatrboto.interticket.pl/

Wojciech Bergiel - saksofonista, kompozytor. Absolwent akademii muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały oraz absolwent Politechniki Gdańskiej. Współpracował m.inn z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Koszalińską, big bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu warsztatach prowadzonych przez znakomitych muzyków m.in: Kurt Rosenwinkel, Piotr Wojtasik, Peter Hertmans, Lage Lund.
Zainspirowany twórczością jazzowych i awangardowych muzyków takich jak Keith Jarrett, Pharoah Sanders, Bill Evans czy Kurt Rosenwinkel poszukuje własnego języka ekspresji. Twórcę interesują zagadnienia impresjonizmu w muzyce, przedstawiania tu i teraz za pomocą malowniczych i obrazowych kompozycji.

Adam Żuchowski – kontrabasista, aranżer i kompozytor . Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 roku kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Skomponował muzykę do sztuk: Przełamując fale Vivian Nielsen i Larsa von Triera, Kto się boi Wirginii Wolf Edwarda Albeego, Plaża Petera Asmussena. Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi m.in. Tomaszem Sowińskim (w projektach Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group - SYNERGY i ILLUSTRATION), Dominikiem Bukowskim, Piotrem Manią. Razem z Piotrem Manią i Tomkiem Sowińskim współtworzy Mania Trio, które w kwietniu br. otrzymało Fryderyka w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę "Pearl".

Dominik Kisiel- muzyk, pianista, kompozytor jazzowy działający na terenie trójmiasta. Absolwent AM w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej u prof. W. Nahornego i dr S. Jaskułke.
W 2017 roku z zespołem "Dominik Kisiel Exploration Quartet" zdobył nagrodę główną na 'XX Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu'. W lutym 2018 roku zdobył nagrodę główną w konkursie 'LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz otrzymał statuetkę Aniołka Jazzowego 2018.
Laureat I miejsca 'XI Novum Jazz Festival' 2018 w Łomży.
Ma na koncie dwie płyty - 'Exploration', Live at Radio Katowice'

Adam Golicki - perkusista, absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego we Wrocławiu. Następnie w 2005 r. z zespołem Paul Band zdobywca I miejsce oraz nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.
Aktywny muzyk gdańskiej sceny jazzowej współpracujący z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Alex Band, Confusion Project.

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google