Kup bilety


 

100% rock and rolla - Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna

100% rock and rolla gwarantuje MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna) na koncercie w dniu 23 marca. Data to nieprzypadkowa. 60 lat wcześniej w gdańskim klubie Rudy Kot miał miejsce pierwszy w Polsce koncert zespołu Rhythm and Blues, założonego przez Franciszka Walickiego. Repertuar owego koncertu to przeboje rock and rolla, który od tego momentu zaczął podbijać młodzieżową publiczność.

Rock and roll to więcej niż muzyka. To nowy styl życia młodzieży, nowa moda, nowy styl tańca. Klimat niezapomnianego koncertu i jego konsekwencji dla polskiej muzyki rockowej przypomni MGR – Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna. Zespół powołali do życia „weterani” najciekawszych trójmiejskich składów rockowych lat 60. Frontmanem jest Jerzy Kozłowski, były wokalista grupy ABC Andrzeja Nebeskiego, który po latach spędzonych w Kanadzie wrócił do rodzinnej Gdyni… i porwał swoim zapałem do „rekonstrukcji” rock and rolla kilku wciąż aktywnych muzyków, którzy lata świetności przypominają, odwołując się do autentycznych brzmień, repertuaru, żywiołowych reakcji.

Koncert poprowadzi red. Stanisław Danielewicz, zapraszając w podróż wspomnień do czasów, gdy powstawały w Trójmieście najważniejsze polskie zespoły rockowe.

Żywiołowy repertuar o niepowtarzalnym, autentycznym brzmieniu muzyki lat 60. wykonają muzycy MGR:
Jerzy Kozłowski – śpiew,
Lech Gackowski – gitara basowa,
Tadeusz Hofman – gitara,
Maciej Stefanów – perkusja,
Stanisław Danielewicz- organy, prowadzenie.

Mile widziani są na sali maniacy rock and rolla, jeśli ich marynary będą fruwać w rytm przebojów tak, jak to było w roku 1959 w Rudym Kocie.

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google