Featured programs


Our Programs


Nigdy nie zapomnij kłamać, reż. Marian Marzyński / pokaz filmu Teatr Boto 17 Oct. 19:00
NIGDY NIE ZAPOMNIJ KLAMAC 110 minut film Mariana Marzyńskiego Marian Marzyński, jeden z pionierów nurtu “cinema verite” w Polsce lat 60, a od czasu emigracji marcowej prekursor “osobistego” filmu dokumentalnego w Stanach Zjednoczonych, mentor wielu filmowców na świecie, którzy uprawiają ten gatunek. Jego ostatni film: sześciu Amerykanów, w tym on sam, którzy jako dzieci uciekli z getta warszawskiego, żeby przeżyć wojnę po stronie “aryjskiej”, wraca do Polski w poszukiwaniu strzępów pamięci. Film o sile przeżycia, która cierpienie zamienia w optymizm.

BOTO Wild Jam: Roman Ślefarski & goście Teatr Boto 18 Oct. 21:00
Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Roman Ślefarski, który zagra w składzie: Roman Ślefarski - perkusja Tomasz Grzegorski - saksofon Artur Jurek - piano i goście
Michał Sołtan Loop! Solo feat. Rafał Dubicki Teatr Boto 19 Oct. 21:00
Michał Sołtan, gitary i Loop Station, z udziałem Rafała Dubickiego na trąbce. Tego w BOTO jeszcze nie było! Michał Sołtan zagra 19.10 swój solowy recital z najnowszej płyty.


Peter J. Birch Teatr Boto 20 Oct. 21:00
Peter J. Birch, gdyż pod takim pseudonimem tworzy Brzeziński, to człowiek-orkiestra, który niezależnie od tego czy na scenie występuje w pojedynkę czy ze składem muzyków, potrafi zbudować unikatową atmosferę już po kilku taktach. Swoją karierę zainaugurował w 2010 roku wydając EP-kę "In My Island". Kolejne wydawnictwa kształtowy jego styl, który przypadł do gustu nie tylko słuchaczom, lecz znalazł także uznanie w opinii dziennikarzy czy organizatorów największych festiwali. Na koncie Petera J. Bircha są występy na najważniejszych imprezach w kraju, takich jak Open’er czy OFF Festival, lecz także zagranicą, gdzie miał okazję zaprezentować się publiczności wielu państw Europy.
Studio Czyczkowy "Wyjścia", reż. Jerzy Welter / SKT 2018 Teatr Boto 21 Oct. 18:00
"Wyjścia" to projekt teatralny inspirowany w znacznej mierze prozą Herty Müller, której opowieści o życiu i śmierci w Rumunii czasów reżimu Ceauşescu nieustannie przeplatają się ze wspomnieniami z dzieciństwa spędzonego w niemieckiej wsi w Banacie. Stały się zarówno pretekstem, jak i materiałem do stworzenia spektaklu. Pracy nad nim towarzyszyły wyprawy do Rumunii będące okazją do spotkań z wieloma świadkami ówczesnych wydarzeń, a także z lăutari, tradycyjnymi muzykami z rejonu Gorj w Oltenii. Projekt Wyjścia realizowany był w Instytucie Grotowskiego i jest pierwszym krokiem do dalszych poszukiwań antropologicznych i muzycznych związanych z tradycyjną kulturą Rumunii. Pokazy premierowe spektaklu odbyły się 22 i 23 lutego 2013 roku w Sali Laboratorium Instytutu Grotowskiego.

BOTO Wild Jam: Marcin Janek i goście Teatr Boto 25 Oct. 21:00
Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. W tym tygodniu gospodarzem będzie Marcin Janek, który zagra w składzie: Marcin Janek - saksofon tenorowy Marek Romanowski - puzon Dominik Kisiel - piano Paweł Urowski - kontrabas Max Kreft - perkusja i goście

Blues Connections w Teatrze BOTO / 26 października Teatr Boto 26 Oct. 21:00
Teatr BOTO jest dla Blues Connections tym, czym odział położniczy dla noworodka... Zapraszamy więc na koncert powitalny naszego nowego basisty. Dr Groove, czyli Krzysiek Słodkowski (bas) będzie wraz z Kamilem Mazurem (perkusja) pilnował, aby beat, takty i chorusy zgadzały się w naszych bluesowych podróżach.

Paweł Przyborowski // Łbik/Przyborowski Teatr Boto 27 Oct. 21:00
Dwa koncerty jednego wieczoru. Paweł Przyborowski (ur. 1991) – polski producent, song-writer. Koncert Pawła Przyborowskiego będzie przedstawiał kompozycje z nadchodzącej płyty ‘’Nieśmiesznie EP’’ oraz utwory z poprzednich wydawnictw w nowych, odświeżonych aranżacjach. Nie zabraknie melancholijnych tekstów, ambientowych loopów i elektroniczno-gitarowej oprawy.
Bez przesady, reż. Mariusz Babicki Teatr Boto 28 Oct. 18:00
"Pierwsza kobieta przebiegła oficjalnie maraton w 1964 roku. Kobiety nie były dopuszczane do biegów, bo... nie były. Katherine Switzer zarejestrowała się używając tyko inicjałów. A podczas biegu, gdy jeden z organizatorów szarpał nią i próbował zerwać numer startowy, trener i inni zawodnicy stanęli w jej obronie."


Calendar


BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google